Pro Vystavovatele / For exhibitors


Přihlášky je možné podávat až do konce května 2018Dovolte nám představit druhý ročník mezinárodní veletrh moderního umění Ateliér ART Fest 2018. Také letos budou současným umělcům otevřeny prostory pražského Průmyslového paláce, a to ve dnech 7. 9. až 9. 9. 2018.

Co je Ateliér ART Fest

Ateliér ART Fest se zrodil z myšlenky, že umění nezná hranic a je mu vlastní svoboda. Proto i my chceme vytvořit svobodný prostor, v němž se mohou střetnout umělci, jejich publikum, ale také ti, kteří se uměním zabývají v rovině teoretické, ať již coby učitelé a lektoři nebo třeba z hlediska obchodního.

Důležitá je pro nás především osobitosti. Proto každý z vystavujících současně dostane příležitost k tomu, aby představil své jedinečné umělecké vnímání a vlastní tvorbu si sám prezentoval. Chceme, aby na veřejnost mohl proniknout skutečně každý, nezávisle na tom, zda se jedná o profesionála či amatéra. Vystavovatelům mimo to umožňujeme svoje díla nejen divákům představit, ale také i na místě prodávat.

Podporujeme široké spektrum autorů od malby přes fotografii k sochařství. Neomezujeme se výhradně na české umělce, chceme našim návštěvníkům zprostředkovat i tvorbu zahraniční. Svou pozornost upíráme primárně na ty, kteří se věnují současnému umění, neboť se domníváme, že je návštěvníkům svou myšlenkou nejblíže a má pro něj nejvýraznější výpovědní hodnotu.

Co je naším cílem

Obdobný koncept se velmi úspěšně etabloval v zahraničí, pravidelně se umělecké veletrhy konají v západní Evropě, ale také i v USA. Věříme, že se podnětné prostředí, ze kterého může vyrůst významný umělecký svátek, jež si dokáže vybudovat pevnou tradici, máme také u nás.

Ostatně dokládá to i úspěch prvního ročníku. Na něm se představilo celkem 128 tvůrců, na které se přišlo podívat přes 3 000 návštěvníků.

Letošní návštěvnost plánujeme 10 000 lidí a 200 umělců vystavovatelů.

S cílem zvýšit návštěvnickou atraktivitu festivalu jsme se navíc rozhodli doplnit letošní ročník i o pestrý doprovodný program, v jehož rámci se představí hvězdy tuzemské hudební scény.

Program:

Pátek 7. 9. 2018

11 h - 12 h - Slavnostní zahájení

12 - 16h - poté doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.

16 h - Petr Lüftner - Hudební produkce www.petrluftner.cz

18 h - Emma Smetana - Hudební produkce www.emmasmetana.com

Sobota 8. 9. 2018

11 h - 16 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.

16 h - Barbora Šampalíková - Hudební produkce

17 h - LIVE PAINTING and DANCING PERFORMANCE ´C Í R C U L O´

18 h - Lenka Dusilová - Hudební produkce www.lenkad.com

19.30 h - Vyhlášení cen Ateliér ART Fest 2018

Neděle 9. 9. 2018

11 h - 12 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.

12 h - Pink Floyd Acustic Duo - Hudební produkce

13 h - 17 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.

Během uplynulého ročníku jsme také výtěžkem z prodeje přímo během festivalu vytvořených obrazů formou aukce podpořili nadační fond dětské onkologie KRTEK. S dalšími projekty zaměřenými na pomoc konkrétním dětem chceme pokračovat i v budoucnu.

Usilujeme o to, aby se Ateliér ART Fest stal jakousi multižánrovou kulturní křižovatkou. Ani v uměleckém světe ostatně neexistuje jen jediná správná cesta. Každý směr, kterým se vydáte, vás může obohatit a přinést nové zkušenosti. Proto se každého snažíme podpořit právě v jeho svébytném směřování. Chcete-li se stát součástí této naší vize, jste vítáni.


Reklama pro rok 2018


Reklama pro rok 2017

Přečtěte si jako první, co je nového

Be the first to read about what's new