NovinkyPředstavujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Martina Beckova - Ráda pozoruji svět kolem sebe. Maluji vše, co je krásné. Zvířata, kytky, krajinky, ale nejvíce mě zaujala lidská tvář, kterou se zabývám dodnes a která mě nikdy nepřestane přitahovat svou dokonalostí a krásou, jak v tvaru, v rysech, tak v celkové vizáži... 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Petr Lichtenberg - Sice nemám rád otřepané fráze, ale jednou takovou musím začít: "malování je moje srdeční záležitost". Věřte ale, že pro mne mají ta slova opravdovou hloubku. S malováním jsem totiž pořádně začal až poté, kdy mi lékaři opravili srdce. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Zbynek Jablonecky - poslední době maluje hlavně velkoformátové akrylové portréty ve stylu černobílého fotorealismu. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě, Izraeli, USA, Kanadě i Japonsku. 


Obdobný koncept se velmi úspěšně etabloval v zahraničí, pravidelně se umělecké veletrhy konají v západní Evropě, ale také i v USA. Věříme, že se podnětné prostředí, ze kterého může vyrůst významný umělecký svátek, jež si dokáže vybudovat pevnou tradici, máme také u nás. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Kristýna Dražanová - Fotografka, která se rozhodla jít svou vlastní cestou. Její schopnost zachycovat své vlastní emoce a prožitky je bezvýhradně výjimečná. Autorka k tomu používá jednoduché prostředky. Jejich intenzita v přítomném obraze je často mimořádně naléhává, a proto také tak účinná. V jejím díle cítím neuvědomělou přítomnost vlivu velikánů secese.


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Lucie Filimonova (* 23.7.1979 v Náchodě) byla od útlého věku vedena k lásce k výtvarnému umění matkou Věrou Vaisarovou. V roce 1990, tedy v jedenácti letech nad ní převzal profesionální péči Ak.mal. Ivo Švorčík.  


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE.  Ihor Bychkivskyy /* 1970/- pochází z krásného starobylého města Lvov (Ukrajina). V Praze žije od roku 2000. Malbě se věnuje ve svém volném čase od roku 2012. Předlohy volí různě, dle toho co jej právě osloví. Jsou to krajiny, květiny, zvířata, lidé, zátiší nebo abstrakce. Ke konkrétnímu malířskému proudu se neřadí, ale je mu blízký New impressionismus.


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. PhDr. Mgr. Zdeňka Čechová - University pedagogue of Multimedia Art CTU Prague, multimedia artist, film director, publicist. President of the Union Czech Computer and Multimedia Artists. Choreographer of Křižík's Fountain in Prague. Zdeňka Čechová patří mezi přední průkopníky počítačového a multimediálního umění v České republice. S jejím jménem jsou spojeny první počítačové obrazy, multimediální umělecké projekty a první realizace CAD/CAM v České republice. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Pavlina Jonesová - Maluje co cítí, vyjadřuje své emoce , myšlenky čím prochází a jak se vyvíjí v životě. Dává prostor pro fantazii i k zamyšlení. Každý její obraz má v sobě zachycený její příběh či průběh života. Vyjadřuje se převážně v krajinkách a abstrakcích. Technika olejomalba, od roku 2012 kombinovana technika , - překreslení originálu - vzniká nový obraz ,abstrakce - tisk na plátno.


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Jana Procházková - Výrazným rysem tvorby je abstraktní malba. Mnoho barevné kompozice. Pracuje převážně s olejomalbou nebo akrylem. Práce s kompozicí, prostorem, vyvažováním barevných celků i ploch, dělených zásahy čar i náhodných aspektů v celku. Dalším výrazným zájmem je prostá a detailní kresba.  


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE.  Karla Kůlová - Své obrazy jsem měla umístěné v letech 2013-2015 v galerii Nakřivo na hradě Křivoklát, nyní jsou k vidění v galerii: "U koček" v Neratovicích a v krásném obchůdku : "La Nature" v tom samém městě. Obrazy pravidelně vystavuji v Mělníku, v Brandýse nad Labem a v Praze. Účastnila jsem se také krásných výstav : Polabský Montmartre a Posvícení v Nymburce- což jsou výtavy pod širým nebem.


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Libor Jellúš - Narozen 1969 v Mostě nyní žijící v Rakovníku. Člen- sdružení výtvarníků české republiky. Člen- Galerie výtvarníků. Zakladatel- a správce internetové skupiny pro výtvarníky MALÍŘI SOBĚ.


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Milan Berky - Volám sa Milan Berky no všade ma poznajú ako Milan Art a toto meno využívam čo sa týka môjho kreslenia všade.Mám 57 rokov, kresleniu som sa začal venovať asi pred štyrmi rokmi viacmenej preto aby som zabil čas nakoľko v tomto veku som bol pre znižovanie stavov prepustený z práce.


Celým jménem Vasilij Vasiljevič Kandinskij, narozen 16. prosince 1866 v Moskvě, byl průkopníkem abstraktního malířství. Původně studoval právo, etnologii a národohospodářství. Jeho uměleckou tvorbu ovlivnila výzkumná výprava do Vologdské oblasti, kde se seznámil s tamní kulturou a velmi ho oslovily malby na bubnech tamních obyvatel.  


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE.  Filip Kolda - Vystudoval SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově - obor Grafický design, v současné době studuje na Jihočeské univerzitě. Kromě grafiky se nejraději ve své tvorbě věnuje kresbě a malbě různými technikami. V jeho obrazech jsou ukryté jeho sny, prožitky a nápady. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. Michal Těhel -Narodil jsem se 4. června 1975 v Ústí nad Orlicí. Celé dětství jsem prožil v malebném městě Brandýs nad Orlicí, kde žilo mnoho významných osobností jako např. Jan Amos Komenský. Vyučil jsem se elektrikářem a vlastně až do vojny v roce 1994 mne nikdy nenapadlo, že bych mohl malovat.


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE.  Milan Šantrůček - Jeho tvorba je ovlivněna dojmy z krajiny, zejména krajiny podhorské, především Podkrkonoší. Dojmy z krajiny porovnává s krásou křivek ženského těla. Kontrasty roviny a kopcovité krajiny se odrážejí v barevnosti obrazů a v symbolickém souznění křivek krajiny a ženského těla. Dalším zdrojem inspirace jsou dojmy ze zahraničních cest a reflexe jak volné tak městské krajiny. Jeho tvorba zahrnuje techniky olejomalby, kresby, grafiky, koláže a asambláže.  


Ateliér ART Fest se zrodil z myšlenky, že umění nezná hranic a je mu vlastní svoboda. Proto i my chceme vytvořit svobodný prostor, v němž se mohou střetnout umělci, jejich publikum, ale také ti, kteří se uměním zabývají v rovině teoretické, ať již coby učitelé a lektoři nebo třeba z hlediska obchodního. 


Rádi vás zveme na vernisáž výstavy výtvarnice LIM s názvem art for your life, která proběhne s bohatým uměleckým programem v Kavárně a galerii Velryba, Opatovická 24, Praha 1, v úterý 9.01.2018 od 19 hodin. Výstava je přístupná široké veřejnosti od 10.01. do 3.02.2018. 


Lenka Štěpaníková pochází ze Zlína, kde také vystudovala Střední průmyslovou školu polytechnickou. Její průvodkyní ve světě grafických technik byla akademická malířka Naděžda Čančíková. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. :-) Edita Šteffeková -Od detstva žije na Slovensku,vydatá,dve dospelé deti. Umeleckej tvorbe sa venuje niekoľko rokov, na verejnosti prezentuje svoje diela od roku 2015. Ťažiskom tvorby je enkaustika. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. :-) Květuše Burešová - Nejvíce jsem si oblíbila olejomalbu, kterou lze krásu a barevnost krajiny, květin, stromů a všeho kolem nás vyjádřit co nejvěrněji. Dále se zabývám malbou na hedvábí, kde mám pocitově větší možnost uplatnit svou fantazii. 


Představujeme umělce, kteří se zúčastní Ateliér ART Festu 2018 v PRAZE. :-) Jana Hastíková - V jejich dílech se odrážejí sny, nálady, touhy.... Velkou inspirací je pro ni příroda a člověk jako její součást, žena v nejrůznějších podobách. Žena-matka, žena-milenka, žena-víla, jejichž podoby vtiskla do plastik nebo vymodelovala do soch z nichž sálá smutek a křehkost; opakem socha hýřící barevností.


Docela se rozmohlo kupovat vstupenky na výstavy a koncerty jako vánoční dárek. Takže: tady máte možnost :-). Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji ZDE....:-) 


S blížícími se vánočními svátky se v hlavách mnoha lidí objevuje otázka, co svým blízkým pro radost pořídit pod vánoční stromeček. Zkuste jim darovat zážitek. Milujete umění a krásné věci? Pak vás jistě nadchnou tzv. alternativní investice, které spojují příjemné s užitečným. Jedná se totiž o způsob zhodnocení financí nákupem toto, co se vám líbí. Nákupem umění nikdy netratíte. 


Rozhodli jste se obdarovat své blízké zážitkem z festivalu Ateliér ART Fest 2018? Stejně jako minulý rok máte opět možnost si ke vstupence pod stromeček stáhnout i originální dárkové certifikáty a na výběr máte hned ze tří motivů! Vánoce se pomalu, ale jistě blíží...Tak udělejte letos radost originálním dárkem pod stromečkem 🙂


O díle, které zamýšlíte koupit si toho zjistěte co nejvíc, stejně tak o jeho autorovi. Zajímejte se, kde autor vystavuje, kdo o něm píše, dostal-li se na nějaký veletrh a jak se o něm vyjadřují jeho kolegové z oboru. To může být mnohdy vodítkem k úspěchu.


Bojíte se ztráty? Nemusíte. Důležité je počítat s tím, že hodnota díla nevzroste za pár měsíců. Mnozí si na zhodnocení svých investic musí počkat roky. I tady však platí staré známé přísloví "Trpělivost růže přináší" a tak téměř každý, kdo si počká na optimální podmínky na trhu získá investované peníze zpět a mnohdy i tučnou sumu navíc


Stačí si správně vybrat. Zní to jednoduše, ale realizace je přeci jen trochu složitější. Přesný návod na to, jak zvolit to správné dílo, do kterého se vyplatí investovat neexistuje. Přesto vám přinášíme několik rad, kterými se můžete při výběru obrazu řídit


Kolekce triček UAX, jejichž nákupem podpoříte Ateliér ART Fest. Chcete, aby vaše svaly byly větší a křivky působivější? Využijte naší exkluzivní nabídky a kupte si tričko "CREATE YOUR DREAM". ....To není tričko, to je bavlněný zázrak..... 


Prodej a nákup současného umění je byznys jako každý jiný. Jak začít, čeho se vyvarovat a na co se připravit, než začnete procházet galerie a pokukovat po obrazech, které se budou vyjímat na stěně a posléze naplní vaši peněženku? 


Live painting and dancing performance ´CÍRCULO´ je společným interaktivním projektem malířky a performerky Andrei Ehret, flamenco tanečnice a choreografky Jany Drdácké a hudebníka a skladatele Ivana Guttierez. Dvě ženy a jeden muž v jednom KRUHU. 


Abstraktní umění je bezpochyby jedno z nejdiskutovanějších uměleckých hnutí v historii. Vzniklo v roce 1910 a dá se říci, že ještě vlastně neskončilo.  


Color Field Painting, styl abstraktní malby, vznikl ve Spojených státech, přesněji v New Yorku, v 50. letech 20. století. Jeho vznik byl inspirován evropským modernismem, respektive abstraktním expresionismem.  


Zelená barva je považována za barvu přírody, naděje, klidu a rovnováhy. Pohled na ni uklidňuje, pomáhá regeneraci a čerpání nových sil. Přesto je spojována i s touhou po obdivu, uznání, nepřizpůsobivostí a závistí. 


V moderním umění hojně využíval modré barvy Vincent van Gogh i Pablo Picasso, kterého prý k jejímu využívání dovedla smrt dobrého přítele a studenta Carlose Casagemase. 


O bílé se často říká, že ve skutečnosti není barvou, přesto má ve světě i v umění velmi zvláštní postavení. Získává se barevnou syntézou a trvalo tisíce let, než lidé byli schopni získat její kýžený odstín.  


Žlutá barva se objevovala již v jeskynních malbách starých více než 17 tisíc let, z nichž nejznámější je pravděpodobně kůň v jeskyni Lascaux na jihu Francie, který byl namalovaný žlutým okrem. 


Červená barva má velmi silný vliv na emoce člověka, je to barva nebezpečí, života, ale i smrti.  V Číně věří, i přesto, že pro ně představuje symbol štěstí, na její nadvládu nad životem a smrtí. Díky ohni a teplu, jež z něj sálá, označujeme červenou za teplou barvu, za barvu s prudkou energií. Chápeme ji také jako symbol vášně, vzrušení a někdy dokonce posedlosti. 


Jedním z nejdůležitějších a nejvýznamnějších nových médií moderní éry je fotografie.  


Pop Art se poprvé objevil v New Yorku na konci padesátých let a nejvíce rozšířený byl v šedesátých letech. Jeho název je zkratkou anglického "popular art", tedy populární umění. 


Abstraktní umění má velmi různorodý vztah k zobrazování, způsob tvorby, ale i samotné cíle a představy umělců o funkci umění pro společnost. Jeho největším přínosem byla popularizace emočního působení velkých ploch barev. 


Po konci první světové války se ve společnosti rozmohl pocit lhostejnosti a nevolnosti, a lidé cítili, že je potřeba začít znovu a nalézt nové hodnoty. Tomu nejprve napomohl dadaismus, ale jeho provokace a výsměch nevydržely příliš dlouho a tak, kvůli svému extrémnímu chování, brzy zanikl.  


Bylo mi ctí za Vás včera předat nadačnimu fondu dětské onkologie Krtek šek v hodnotě 16.524,-
Ještě jednou Vám děkujeme, že jste se této akce zúčastnili a věnovali svoji práci a talent pro dobrou věc.Dadaismus, běžně řečeno také Dada, byl avantgardní umělecký směr populární mezi lety 1916 a 1924. Vznikl ve Švýcarsku jako revolta proti válečným hrůzám a systémům, které dovolily krveprolití první světové války.  


Vycházel ze stejných základů jako fauvismus, ale zatímco ten se stal populárním hlavně ve Francii a zemích s jejím vlivem, expresionismus se prosadil především v německy mluvících zemích. 


Futurismus byl avantgardní umělecký směr roku 1909 až 1914, populární především v Rusku a Itálii. Odmítal dosavadní kulturní a umělecké hodnoty a jakékoliv tradice.  


Avantgardní umělecké hnutí z let 1908 až 1914, které přineslo do výtvarného umění novou revoluční myšlenku. Bylo inspirováno renesanční lineární perspektivou a zobrazovalo dílo z mnoha úhlů současně.  


Přestože jeho trvání bylo velmi krátké, od roku 1905 do roku 1907, jeho význam na umění byl obrovský. 


Vznikl ke konci 19. století, v sedmdesátých a osmdesátých letech, jako reakce na ateliérovou malbu. Jeho název byl odvozen od jména obrazu francouzského malíře Clauda Moneta - Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce).


Dnes ve 20.00 hodin byla spuštěna naše aukce uměleckých děl, která byla vytvořena v rámci pražského mezinárodního veletrhu současného umění Ateliér ART Fest 2017. 


Obrovský boom populární hudby a televizní produkce se odrazil v hnutí Pop-Art, jehož obrazy Hollywoodských celebrit a ikonografie populární kultury oslavovaly úspěch amerického masového konzumerizmu.


Maluje na přírodní hedvábí, pořádá kurzy, workshopy. Vlastnosti hedvábného vlákna ji zaujaly na tolik, že se věnuje již výhradně malbě na hedvábí. Tato technika vyžaduje jistou dávku pokory, trpělivosti a improvizace. 


Toto období bylo pro moderní umění z mnoha důvodu asi to nejvíce vzrušující. Tehdy bylo vše možné, stroje byly považovány za přátele a umělci veřejně odmítali tradiční postoje vůči umění.  Mnoho z těchto úžasných "napravených" duší pak začíná se svou vlastní tvorbou, protože Pavel je učí malovat a malování milovat. Vyučuje a maluje krajinky, květiny, zvířata vesmír, též dle fantazie a i akrylem. Má za sebou již několik výstav ve středních a jižních Čechách a na Olomoucku.


Přestože byl konec 19. století pod dominancí nového impresionistického stylu umění, vzniklo několik průkopnických pramenů moderního umění, z nichž každý svou pozornost upínal trochu jinam.  


Společnost FOMEI vznikla v roce 1990. Čítá tři divize a divize FOTO se zabývá vývojem, prodejem a servisem zařízení pro osvětlování a photofinishing. 


Většině lidem se při myšlence na moderní umění vybaví Pablo Picasso a jeho tvorba. Přestože to není špatně, to, co nazýváme moderním uměním trvalo celé století a zahrnovalo desítky uměleckých hnutí a jejich představitelů.  


ARTUARE je prodejní online galerií s nabídkou originálních uměleckých děl od současných českých a slovenských výtvarníků. Vznikli jsme z entuziasmu a lásky pro umění s cílem přibližovat umění lidem a začleňovat ho do každodenního života nás všech. 


Devatenácté století bylo obdobím rychle se zvyšujících významných změn. Hlavním spouštěčem byla Průmyslová revoluce, která proběhla v letech 1760 až 1860 a způsobila ohromné změny v dopravě, technologii i výrobě a ovlivňovala všechny oblasti lidského života napříč Amerikou a Evropou. 


Zuzana Kulhánková se zabývá tvorbou převážně abstraktních obrazů a plastik.  


Kolekce triček UAX, jejichž nákupem podpoříte Ateliér ART Fest. Ke každému zakoupenému tričku obdržíte 2 vstupenky na Ateliér ART Fest 2018 ZDARMA. 


Malbě se věnuje ve svém volném čase od roku 2012. Předlohy volí různě, dle toho co jej právě osloví. Jsou to krajiny, květiny, zvířata, lidé, zátiší nebo abstrakce. 


Svět výtvarného umění rozvířila koncem roku 2016 mimořádná zpráva. Jistý nejmenovaný francouzský lékař (svou identitu si nepřál zveřejnit), toho času již v důchodu, objevil ve starých věcech, které zdědil po svém otci, skutečný skvost.  


Po střední škole začala učit a předávat výtvarnou výchovu dětem, pokračovala studiem Vyšší odborné školy pedagogické. 


Napadá vás, jak toto pozapomenutou techniku dostat zpět na výsluní? 


Počátek umělecké dráhy malíře můžeme datovat do osmdesátych let minulého století, kdy udělal/realizoval sve prvni kroky timto smerem coby samouk a pomalu ovládl základy teorie malirství a kresby. 


Polská vláda odkoupila šlechtickou sbírku, jejíž součástí je i slavná Dáma s hranostajem, obraz, jehož autorství bývá přisuzováno Leonardu da Vinci.


Autorka se narodila 12.5.1982 v Mladé Boleslavi. Již od předškolních let je její zálibou výtvarná činnost a to hlavně kresba a malba. Velice brzy se u ní začíná projevovat talent. 


Amerického písničkáře Boba Dylana má veřejnost v paměti především jako hudebníka. V textech jeho písní se výrazným způsobem otiskuje politika, filosofie, literatura a rezonují v nich i sociální otázky.  


Jeho převládající činností je užitá grafika (graficky upravoval řadu knih, CD, DVD a nejrůznějších propagačních materiálů), ale zajímá ho i grafika volná a kreslený humor. Ten publikuje od roku 1976. 


Nemusíte mít na stěnách vašeho bydlení Picassa ani Alfonse Muchu, abyste se považovali za člověka, který má cit pro umění. Výtvarné umění má totiž v krvi každý. Chce ho jen rozvinout. Nevěříte? 


Leona G. Sehnalová ve svých obrazech kombinuje detailní kresbu s kleeovsky intuitivní malbou. Základem pro pochopení jejích obrazů jsou symboly a také barvy. Co se vám vybaví při slově umění? Skalní malby pravěkých lidí, moderní umění vytvořené naší společností, nebo proslulé řecké verše? Umění nás doprovází na každém kroku ať už se nám to líbí, nebo ne.  


Následující přehled obsahuje základní informace o praxi v zemích EU, u nichž se podařilo existenci podobného programu dohledat.  


Aj Wej-wej je asi nejznámějším současným čínským výtvarníkem. Tento tvůrce právě slaví svoje významné jubileum - šedesáté narozeniny.


Zlatý řez je zjednodušeně způsob, jak dosáhnout ideálních proporcí. Pomůcka se kterou najdete velmi snadno umístění pro hlavní motiv obrazu či jiného díla.  


Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. Po maturitě se učila rok angličtinu. Pracovala jako recepční v hotelu, nyní se konečně rozhodla živit malováním. Má sedmiletou dcerku Sofinku. Malovat začala už jako malá a cítí to jako své poslání světu ve svých obrazech vypovědět či vykřičet, co se jí honí hlavou. 


Ležím a pokouším se usnout. Opět ponořena ve své temnotě, toužím po světle. Marně se snažím utéct do tepla jeho paprsků. Kdy to skončí? 


Slovenská umelkyňa - maliarka, lektorka a arteterapeutka, ktorá žije a tvorí v Prahe. Vo svojej tvorbe sa koncentruje hlavne na abstraktnú expresívnu olejomaľbu, rada objavuje nové cesty a prístupy k tvorbe.


Setkání s kmenovými výtvarníky Galerie KusKovu - šperkařem Karlem Votipkou a malířem Martinem Ferim.


Autorova díla proplula až do současnosti, do života lidí 21. století, do jejich zálib i neřestí. Křivky a úsměvy lidí spolu s uvědoměním si nekonečné krásy jejich bytí v dnešním uspěchaném světě autor zobrazuje nejenom ve svých kresbách, ale i v malbách, které nás nutí snít, a nechat se unášet kamsi do dáli s pocitem dobré nálady.  


Marianna Machalová - Jánošíková se narodila v roce 1972, pochází z města Michalovce na východním Slovensku. V patnácti letech se u ní začaly projevovat potíže se zrakem jako následek vážného onemocnění.


Pro jeho tvorbu je typický portrét, ženský akt, architektura, krajina i zátiší. Za motivy se vydával nejen do Čech a na Slovensko, ale i do své oblíbené Itálie a Francie. Z technik si vybíral zejména olejomalbu, dále kresbu tuší a akvarel.  "...nesnaž se namalovat obraz, staň se obrazem..."

... březen 2013 jedné noci.

Ležím a pokouším se usnout. Opět ponořena ve své temnotě, toužím po světle. Marně se snažím utéct do tepla jeho paprsků. Kdy to skončí?


V rodině žijící několik generací v Litovli, z rodu kamnářů a keramiků, kteří jsou v tomto oboru podnes činní. V letech 1960-1964 vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu, oddělení prostorového výtvarnictví v Brně u prof. J. A. Šálka.


Vilém Frič je sochař - Zabývá se uměním a designem se zaměřením na sochy z nerezu, oceli a interiérový design ( stoly, fontány, mísy, světelné plastiky ) a kinetické sochy. Jeho výtvarná díla jsou výsledkem intenzivní ruční práce, profesionality ,respektu k práci s materiály a citu pro detail, prostor a design. 


Graduated from University of Prishtina -holder of Degree in English Language and Literature,Translator and Interpretor. Self taught at designing and fabrication of Furniture and decorative Iron Work.But my Passion is Sculpture,Mainly Animal Steel Sculptures.


Před pár dny mi jedna paní, po obdržení velkoformátového obrazu na zakázku, napsala: "Máte můj obdiv, jsem absolutně unešená a velice Vám děkuji, přesně jste pochopil mou představu...máte nadhled a umělecké cítění. Fandím Vám a budu Vás doporučovat všem, koho znám...". Chcete li celý příběh a co tu paní vedlo k těmto slovům (a není sama), čtěte prosím dále:


"Maluji s radostí a potěšením, že mohu své emoce vyjádřit na plátně. Používám jasné a živé barvy jako je červená, žlutá, oranžová, černá, bílá... a s pomocí kontrastních barev dávám svým obrazům hloubku a dynamiku." říká Gor Avetisyan, jehož inspirací pro abstraktní obrazy jsou lidé a příroda. Mimo jiné můžeme v autorových obrazech najít mnoho prvků arménské kultury. 


Aj s vašou pomocou chceme portál naďalej rozvíjať, budovať komunitu a pridávať vylepšenia. Tak, aby sme postupne boli jednoznačnou voľbou tých, ktorí chcú prostredníctvom internetu vyraziť na dobrodružnú cestu za krásami výtvarného umenia. 


Pokus o nový Český rekord byl zahájen.  


Prodejní Galerie KusKovu ve své stálé expozici od roku 2006 nabízí umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály.  


Ateliér ART Fest 2017 

Vyhlášení výsledků........Gratulujeme :-)