Doprovodný program / Accompanying program


Praze se ve dnech 7.9. - 9.9. 2018 uskuteční již II. ročník mezinárodního veletrhu současného umění ATELIÉR ART FEST. Mimo tradiční expozice se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, hudební produkce, přednášky a diskuse týkající se současného umění.


Návštěvní hodiny:

Pátek 7. 9. 2018 - otevřeno od 10.00 - do 20.00 hod.
Sobota 8. 9. 2018 - otevřeno od 10.00 - do 21.00 hod. 
Neděle 8. 9. 2018  - otevřeno od 10.00 - do 17.00 hod.

Program budeme průběžně doplňovat, ale už nyní Vám můžeme slíbit, že se máte na co těšit. 


Pátek 7. 9. 2017


11 h - 16 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.


16 h - Petr Lüftner - Do povědomí na Ústecku se dostal, když 17. srpna 2013 vystavil na YouTube svůj premiérový song Ty jsi to Ústí, ve kterém kritizoval kauzy a stav ústecké politiky. Písničku si během prvního dne pustilo přes 20 tisíc lidí a během krátké doby se stala v Ústí hitem, někdy se jí přezdívá ústecká hymna. Mimo dalších akcí odehrál na jaře roku 2014 jako host Xindla X šestnáct sólových písničkářských koncertů po České republice v rámci turné Čecháček s kytarou na turné.

www.petrluftner.cz


18 h - Emma Smetana - Od šesti let hraje na klavír. V roce 2012 založila vlastní kapelu nesoucí její jméno, ve které zpívá a hraje na klavír a kytaru.Její skladby v sobě mísí naléhavost bondovských soundtracků, beatlesácké melodie a r 'n 'b rytmiku.

www.emmasmetana.com


Sobota 8. 9. 2017


11 h - 16 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.


16 h - Barbora Šampalíková - Již v útlém dětství tíhla k tanci a zpěvu. Její první herecká zkušenost byla v rámci absolventského Pražské konzervatoře "Swingujeme, Rejdíme". Nyní působí jako zpěvačka orchestru Karla Vlacha, dále pak v Septet plus Dalibora Kaprase. Hraje v muzikálech: Ať žijí duchové, Bonnie and Clyde, Mamma Mia!, Kapka medu pro Verunku a další.. V divadle Semafor ji můžete vidět v představeních: Kytice, Zlomené srdce lady Pamely, Skleněné prkno17 h - LIVE PAINTING and DANCING PERFORMANCE ´C Í R C U L O´ 

Autorka projektu: Andrea Ehret

Realizace: Jana Drdácká, Andrea Ehret, Ívan Guttierez

Live painting and dancing performance ´CÍRCULO´ je společným interaktivním projektem malířky a performerky Andrei Ehret, flamenco tanečnice a choreografky Jany Drdácké a hudebníka a skladatele Ivana Guttierez. Dvě ženy a jeden muž v jednom KRUHU.

Více zde: 


18 h - Lenka Dusilová - Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a bylo nominováno na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.

www.lenkad.com


19.30 h - Vyhlášení cen Ateliér ART Fest 2018 


Neděle 9. 9. 2017


11 h - 12 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.


12 h - Pink Floyd Acustic Duo - Nově vzniklý, netradiční revival slavné britské art-rockové skupiny. Na rozdíl od jiných Pink Floyd revivalů se toto uskupení nesnaží co nejvíce přiblížit svým vzorům, nýbrž vyjádřit genialitu a originalitu jejich hudby ve velmi netradičních aranžích a úpravách. Pouze dvě akustické kytary a dva vokály využívají hudebníci Milan Matoušek, který je vystudovaným a velmi zkušeným hudebníkem a Martin Gregor, kytarista a zpěvák, jenž má s hraním "Floydů" zkušenosti, zejména díky působení v jiných revivalech. Duo se zaměřuje nejen na klasické skladby z dílny Pink Floyd, ale i na práci jednotlivých členů, a to především na skladby méně známé čí opomíjené.


13 h - 17 h - doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, přednášky a diskuse týkající se současného umění.