NovinkyZelená barva je považována za barvu přírody, naděje, klidu a rovnováhy. Pohled na ni uklidňuje, pomáhá regeneraci a čerpání nových sil. Přesto je spojována i s touhou po obdivu, uznání, nepřizpůsobivostí a závistí. 


V moderním umění hojně využíval modré barvy Vincent van Gogh i Pablo Picasso, kterého prý k jejímu využívání dovedla smrt dobrého přítele a studenta Carlose Casagemase. 


O bílé se často říká, že ve skutečnosti není barvou, přesto má ve světě i v umění velmi zvláštní postavení. Získává se barevnou syntézou a trvalo tisíce let, než lidé byli schopni získat její kýžený odstín.  


Žlutá barva se objevovala již v jeskynních malbách starých více než 17 tisíc let, z nichž nejznámější je pravděpodobně kůň v jeskyni Lascaux na jihu Francie, který byl namalovaný žlutým okrem. 


Červená barva má velmi silný vliv na emoce člověka, je to barva nebezpečí, života, ale i smrti.  V Číně věří, i přesto, že pro ně představuje symbol štěstí, na její nadvládu nad životem a smrtí. Díky ohni a teplu, jež z něj sálá, označujeme červenou za teplou barvu, za barvu s prudkou energií. Chápeme ji také jako symbol vášně, vzrušení a někdy dokonce posedlosti. 


Jedním z nejdůležitějších a nejvýznamnějších nových médií moderní éry je fotografie.  


Pop Art se poprvé objevil v New Yorku na konci padesátých let a nejvíce rozšířený byl v šedesátých letech. Jeho název je zkratkou anglického "popular art", tedy populární umění. 


Abstraktní umění má velmi různorodý vztah k zobrazování, způsob tvorby, ale i samotné cíle a představy umělců o funkci umění pro společnost. Jeho největším přínosem byla popularizace emočního působení velkých ploch barev. 


Po konci první světové války se ve společnosti rozmohl pocit lhostejnosti a nevolnosti, a lidé cítili, že je potřeba začít znovu a nalézt nové hodnoty. Tomu nejprve napomohl dadaismus, ale jeho provokace a výsměch nevydržely příliš dlouho a tak, kvůli svému extrémnímu chování, brzy zanikl.  


Bylo mi ctí za Vás včera předat nadačnimu fondu dětské onkologie Krtek šek v hodnotě 16.524,-
Ještě jednou Vám děkujeme, že jste se této akce zúčastnili a věnovali svoji práci a talent pro dobrou věc.Dadaismus, běžně řečeno také Dada, byl avantgardní umělecký směr populární mezi lety 1916 a 1924. Vznikl ve Švýcarsku jako revolta proti válečným hrůzám a systémům, které dovolily krveprolití první světové války.  


Vycházel ze stejných základů jako fauvismus, ale zatímco ten se stal populárním hlavně ve Francii a zemích s jejím vlivem, expresionismus se prosadil především v německy mluvících zemích. 


Futurismus byl avantgardní umělecký směr roku 1909 až 1914, populární především v Rusku a Itálii. Odmítal dosavadní kulturní a umělecké hodnoty a jakékoliv tradice.  


Avantgardní umělecké hnutí z let 1908 až 1914, které přineslo do výtvarného umění novou revoluční myšlenku. Bylo inspirováno renesanční lineární perspektivou a zobrazovalo dílo z mnoha úhlů současně.  


Přestože jeho trvání bylo velmi krátké, od roku 1905 do roku 1907, jeho význam na umění byl obrovský. 


Vznikl ke konci 19. století, v sedmdesátých a osmdesátých letech, jako reakce na ateliérovou malbu. Jeho název byl odvozen od jména obrazu francouzského malíře Clauda Moneta - Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce).


Dnes ve 20.00 hodin byla spuštěna naše aukce uměleckých děl, která byla vytvořena v rámci pražského mezinárodního veletrhu současného umění Ateliér ART Fest 2017. 


Obrovský boom populární hudby a televizní produkce se odrazil v hnutí Pop-Art, jehož obrazy Hollywoodských celebrit a ikonografie populární kultury oslavovaly úspěch amerického masového konzumerizmu.


Maluje na přírodní hedvábí, pořádá kurzy, workshopy. Vlastnosti hedvábného vlákna ji zaujaly na tolik, že se věnuje již výhradně malbě na hedvábí. Tato technika vyžaduje jistou dávku pokory, trpělivosti a improvizace. 


Toto období bylo pro moderní umění z mnoha důvodu asi to nejvíce vzrušující. Tehdy bylo vše možné, stroje byly považovány za přátele a umělci veřejně odmítali tradiční postoje vůči umění.  Mnoho z těchto úžasných "napravených" duší pak začíná se svou vlastní tvorbou, protože Pavel je učí malovat a malování milovat. Vyučuje a maluje krajinky, květiny, zvířata vesmír, též dle fantazie a i akrylem. Má za sebou již několik výstav ve středních a jižních Čechách a na Olomoucku.


Přestože byl konec 19. století pod dominancí nového impresionistického stylu umění, vzniklo několik průkopnických pramenů moderního umění, z nichž každý svou pozornost upínal trochu jinam.  


Společnost FOMEI vznikla v roce 1990. Čítá tři divize a divize FOTO se zabývá vývojem, prodejem a servisem zařízení pro osvětlování a photofinishing. 


Většině lidem se při myšlence na moderní umění vybaví Pablo Picasso a jeho tvorba. Přestože to není špatně, to, co nazýváme moderním uměním trvalo celé století a zahrnovalo desítky uměleckých hnutí a jejich představitelů.  


ARTUARE je prodejní online galerií s nabídkou originálních uměleckých děl od současných českých a slovenských výtvarníků. Vznikli jsme z entuziasmu a lásky pro umění s cílem přibližovat umění lidem a začleňovat ho do každodenního života nás všech. 


Devatenácté století bylo obdobím rychle se zvyšujících významných změn. Hlavním spouštěčem byla Průmyslová revoluce, která proběhla v letech 1760 až 1860 a způsobila ohromné změny v dopravě, technologii i výrobě a ovlivňovala všechny oblasti lidského života napříč Amerikou a Evropou. 


Zuzana Kulhánková se zabývá tvorbou převážně abstraktních obrazů a plastik.  


Kolekce triček UAX, jejichž nákupem podpoříte Ateliér ART Fest. Ke každému zakoupenému tričku obdržíte 2 vstupenky na Ateliér ART Fest 2018 ZDARMA. 


Malbě se věnuje ve svém volném čase od roku 2012. Předlohy volí různě, dle toho co jej právě osloví. Jsou to krajiny, květiny, zvířata, lidé, zátiší nebo abstrakce. 


Svět výtvarného umění rozvířila koncem roku 2016 mimořádná zpráva. Jistý nejmenovaný francouzský lékař (svou identitu si nepřál zveřejnit), toho času již v důchodu, objevil ve starých věcech, které zdědil po svém otci, skutečný skvost.  


Po střední škole začala učit a předávat výtvarnou výchovu dětem, pokračovala studiem Vyšší odborné školy pedagogické. 


Napadá vás, jak toto pozapomenutou techniku dostat zpět na výsluní? 


Počátek umělecké dráhy malíře můžeme datovat do osmdesátych let minulého století, kdy udělal/realizoval sve prvni kroky timto smerem coby samouk a pomalu ovládl základy teorie malirství a kresby. 


Polská vláda odkoupila šlechtickou sbírku, jejíž součástí je i slavná Dáma s hranostajem, obraz, jehož autorství bývá přisuzováno Leonardu da Vinci.


Autorka se narodila 12.5.1982 v Mladé Boleslavi. Již od předškolních let je její zálibou výtvarná činnost a to hlavně kresba a malba. Velice brzy se u ní začíná projevovat talent. 


Amerického písničkáře Boba Dylana má veřejnost v paměti především jako hudebníka. V textech jeho písní se výrazným způsobem otiskuje politika, filosofie, literatura a rezonují v nich i sociální otázky.  


Jeho převládající činností je užitá grafika (graficky upravoval řadu knih, CD, DVD a nejrůznějších propagačních materiálů), ale zajímá ho i grafika volná a kreslený humor. Ten publikuje od roku 1976. 


Nemusíte mít na stěnách vašeho bydlení Picassa ani Alfonse Muchu, abyste se považovali za člověka, který má cit pro umění. Výtvarné umění má totiž v krvi každý. Chce ho jen rozvinout. Nevěříte? 


Leona G. Sehnalová ve svých obrazech kombinuje detailní kresbu s kleeovsky intuitivní malbou. Základem pro pochopení jejích obrazů jsou symboly a také barvy. Co se vám vybaví při slově umění? Skalní malby pravěkých lidí, moderní umění vytvořené naší společností, nebo proslulé řecké verše? Umění nás doprovází na každém kroku ať už se nám to líbí, nebo ne.  


Následující přehled obsahuje základní informace o praxi v zemích EU, u nichž se podařilo existenci podobného programu dohledat.  Aj Wej-wej je asi nejznámějším současným čínským výtvarníkem. Tento tvůrce právě slaví svoje významné jubileum - šedesáté narozeniny.


Zlatý řez je zjednodušeně způsob, jak dosáhnout ideálních proporcí. Pomůcka se kterou najdete velmi snadno umístění pro hlavní motiv obrazu či jiného díla.  


Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. Po maturitě se učila rok angličtinu. Pracovala jako recepční v hotelu, nyní se konečně rozhodla živit malováním. Má sedmiletou dcerku Sofinku. Malovat začala už jako malá a cítí to jako své poslání světu ve svých obrazech vypovědět či vykřičet, co se jí honí hlavou. 


Ležím a pokouším se usnout. Opět ponořena ve své temnotě, toužím po světle. Marně se snažím utéct do tepla jeho paprsků. Kdy to skončí? 


Slovenská umelkyňa - maliarka, lektorka a arteterapeutka, ktorá žije a tvorí v Prahe. Vo svojej tvorbe sa koncentruje hlavne na abstraktnú expresívnu olejomaľbu, rada objavuje nové cesty a prístupy k tvorbe.


Setkání s kmenovými výtvarníky Galerie KusKovu - šperkařem Karlem Votipkou a malířem Martinem Ferim.


Autorova díla proplula až do současnosti, do života lidí 21. století, do jejich zálib i neřestí. Křivky a úsměvy lidí spolu s uvědoměním si nekonečné krásy jejich bytí v dnešním uspěchaném světě autor zobrazuje nejenom ve svých kresbách, ale i v malbách, které nás nutí snít, a nechat se unášet kamsi do dáli s pocitem dobré nálady.  


Marianna Machalová - Jánošíková se narodila v roce 1972, pochází z města Michalovce na východním Slovensku. V patnácti letech se u ní začaly projevovat potíže se zrakem jako následek vážného onemocnění.


Pro jeho tvorbu je typický portrét, ženský akt, architektura, krajina i zátiší. Za motivy se vydával nejen do Čech a na Slovensko, ale i do své oblíbené Itálie a Francie. Z technik si vybíral zejména olejomalbu, dále kresbu tuší a akvarel.  "...nesnaž se namalovat obraz, staň se obrazem..."

... březen 2013 jedné noci.

Ležím a pokouším se usnout. Opět ponořena ve své temnotě, toužím po světle. Marně se snažím utéct do tepla jeho paprsků. Kdy to skončí?


V rodině žijící několik generací v Litovli, z rodu kamnářů a keramiků, kteří jsou v tomto oboru podnes činní. V letech 1960-1964 vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu, oddělení prostorového výtvarnictví v Brně u prof. J. A. Šálka.


Vilém Frič je sochař - Zabývá se uměním a designem se zaměřením na sochy z nerezu, oceli a interiérový design ( stoly, fontány, mísy, světelné plastiky ) a kinetické sochy. Jeho výtvarná díla jsou výsledkem intenzivní ruční práce, profesionality ,respektu k práci s materiály a citu pro detail, prostor a design. 


Graduated from University of Prishtina -holder of Degree in English Language and Literature,Translator and Interpretor. Self taught at designing and fabrication of Furniture and decorative Iron Work.But my Passion is Sculpture,Mainly Animal Steel Sculptures.


Před pár dny mi jedna paní, po obdržení velkoformátového obrazu na zakázku, napsala: "Máte můj obdiv, jsem absolutně unešená a velice Vám děkuji, přesně jste pochopil mou představu...máte nadhled a umělecké cítění. Fandím Vám a budu Vás doporučovat všem, koho znám...". Chcete li celý příběh a co tu paní vedlo k těmto slovům (a není sama), čtěte prosím dále:


"Maluji s radostí a potěšením, že mohu své emoce vyjádřit na plátně. Používám jasné a živé barvy jako je červená, žlutá, oranžová, černá, bílá... a s pomocí kontrastních barev dávám svým obrazům hloubku a dynamiku." říká Gor Avetisyan, jehož inspirací pro abstraktní obrazy jsou lidé a příroda. Mimo jiné můžeme v autorových obrazech najít mnoho prvků arménské kultury. 


Aj s vašou pomocou chceme portál naďalej rozvíjať, budovať komunitu a pridávať vylepšenia. Tak, aby sme postupne boli jednoznačnou voľbou tých, ktorí chcú prostredníctvom internetu vyraziť na dobrodružnú cestu za krásami výtvarného umenia. 


Pokus o nový Český rekord byl zahájen.  


Prodejní Galerie KusKovu ve své stálé expozici od roku 2006 nabízí umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály.  


Ateliér ART Fest 2017 

Vyhlášení výsledků........Gratulujeme :-)